Το Urban Garden Bar είναι μια κουκλίστικη, ζεστή αυλή στο κέντρο της Αθήνας. Είναι ένα ολοκαίνουργιο cocktail bar με εκπληκτική ατμόσφαιρα, ενδιαφέρουσες ζωγραφιές στους τοίχους που, σε συνδυασμό με το πράσινο στην αυλή, τα φωτάκια που στολίζουν το χώρο και τα θερμά χρώματα που κυριαρχούν στη διακόσμηση, δημιουργούν ένα μοναδικό σκηνικό για να απολαύσει κανείς το ποτό του κάτω από τον έναστρο ουρανό της πρωτεύουσας.
![Urban Garden Bar αυλή](https://www.travelstyle.gr/wp-content/uploads/2020/06/urban8-2.jpg)
Πού βρίσκεται το Urban Garden Bar
![Πράσινο στο χώρο του Urban Garden Bar](https://www.travelstyle.gr/wp-content/uploads/2020/06/urban-garden2.jpg)
![Urban garden bar παράθυρο στην αυλή](https://www.travelstyle.gr/wp-content/uploads/2020/06/urban-1.jpg)
To Urban Garden βρίσκεται στην οδό Λεπενιώτου στο Ψυρρή. Ανήκει στο Διονύση Πρώιο, τον πρώην παίκτη του MasterChef 4 κι έχει ήδη προκαλέσει αίσθηση σε όσους το έχουν επισκεφτεί για τη ζεστή του ατμόσφαιρα και και τα γεμάτα ζωντάνια vibes. O ίδιος έχει ήδη κι άλλα δικά του μαγαζιά, όμως το Urban Garden είναι ένα ξεχωριστό concept με φανατικούς θαμώνες.
![Urban Garden Bar ζωγραφιές](https://www.travelstyle.gr/wp-content/uploads/2020/06/urban-garden-1.jpg)
![γατούλα στο Urban Garden Bar](https://www.travelstyle.gr/wp-content/uploads/2020/06/urban6.jpg)
Τους τοίχους έχει ζωγραφίσει ο ίδιος, εξάλλου είναι γνωστές οι καλλιτεχνικές του δεξιοτεχνίες (έτσι είχε γνωρίσει και είχε γίνει φίλος με τον Λάκη Γαβαλά, του οποίου είχε ζωγραφίσει το σπίτι στη Μύκονο). Ο χώρος έχει, φυσικά, πολύ έντονες επιρροές από τη Λατινική Αμερική, με έντονα χρώματα, γλάστρες με βασιλικό που στολίζουν τα τραπέζια, ενδιαφέρουσες παρουσίες και live βραδιές που πλαισιώνουν μοναδικά τη ζεστασιά του χώρου.
Δείτε επίσης Αυτό είναι το εστιατόριο του Σταμάτη Κωβαίου από το Master Chef, για τους λάτρεις της κρεατοφαγίας!
![Urban Garden Bar αυλή](https://www.travelstyle.gr/wp-content/uploads/2020/06/urban-5.jpg)
![Μουζουράκης, Live βραδιές στο urban garden bar](https://www.travelstyle.gr/wp-content/uploads/2020/06/urban7.jpg)
Στο Urban Garden Bar μπορείτε να απολαύσετε έναν αρωματικό καφέ, ενώ όσο περνά η μέρα, στα τραπέζια “προσγειώνονται” ευφάνταστα cocktail και λαχταριστά, πολύχρωμα πιάτα εμπνευσμένα από την Περουβιανή κουζίνα! Εξάλλου, όπως μαρτυρά και η ταμπέλα του μαγαζιού, είναι το ιδανικό μέρος για ένα χαλαρό πιάτο casual ceviche. Όπως έχει γίνει μάλιστα γνωστό, στην κουζίνα του “ζωγραφίζει” και μια άλλη παίκτρια του φετινού MasterChef, η Μάρλεν Γρυντάκη.
![casual ceviche στο Urban Garden Bar](https://www.travelstyle.gr/wp-content/uploads/2020/06/urban-2-1.jpg)
![Περουβιανή κουζίνα στο Urban Garden Bar](https://www.travelstyle.gr/wp-content/uploads/2020/06/urban3.jpg)
Info
Urban Garden Bar
Λεπενιώτου 19, 10554 Ψυρρή, Αθήνα
Τ. +30 699 302 0140
Facebook: Urban Garden Bar
Instagram: Urban-Garden-Bar
Διαβάστε ακόμα στο travelstyle.gr: